Jak działa niacynamid na włosy?

Niacynamid to pochodna witaminy B3, która jest powszechnie wykorzystywana w kosmetologii. Ta substancja naturalnie występuje w ludzkim organizmie i bierze udział w wielu ważnych procesach. Szerokie spektrum działania sprawia, że niacynamid jest także z powodzeniem stosowany do produkcji wysokiej jakości preparatów do pielęgnacji włosów. Sprawdź, na czym polega jego działanie!

Niacynamid w kosmetykach — właściwości

Niacynamid to składnik aktywny wielu profesjonalnych kosmetyków. Jego stężenie w poszczególnych produktach może wynosić od 2 do nawet 15%. Specjaliści zalecają, aby stosowanie niacynamidu rozpocząć od niższych stężeń, ponieważ zbyt duża dawka może działać drażniąco na skórę. Jeśli jednak nie wystąpią żadne niepokojące objawy, to z czasem warto sięgać po preparaty z wyższym stężeniem tej dobroczynnej substancji. Niacynamid bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Dzięki swoim cennym właściwościom łagodzi, nawilża i wzmacnia barierę ochronną skóry, a także stymuluje porost włosów i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Ten składnik znajdziesz w różnego rodzaju kremach, szamponach, odżywkach i maskach do włosów. Jego stosowanie jest wygodne i całkowicie bezpieczne zarówno dla włosów, jak i dla skóry.

Niacynamid na włosy — jak działa i dlaczego warto?

Kosmetyki z niacynamidem są powszechnie wykorzystywane do wzmocnienia włosów i widocznego zwiększenia ich gęstości. W tym celu warto stosować szampony, sera lub specjalne ampułki z dodatkiem tego składnika. Jak działa niacynamid na włosy? Przede wszystkim korzystnie wpływa na naturalny wzrost włókna włosowego i łagodzi podrażnienia. Regularne stosowanie kosmetyków z niacynamidem to także dobry sposób na zahamowanie procesów związanych ze starzeniem się włosów i przywrócenie im pierwotnego blasku. W wyniku kuracji włosy zyskają na objętości, dzięki czemu bez problemu je uczeszesz i zrobisz z nich dowolnie wybraną przez siebie fryzurę. Niacynamid świetnie się sprawdzi również w przypadku włosów suchych i łamliwych, szczególnie jeśli wybierzesz preparat wzbogacony o dodatkowe witaminy lub kwas hialuronowy.

Niacynamid na włosy — jakich połączeń należy unikać?

Niacynamid to naturalny składnik o silnym i udowodnionym działaniu. Jeśli chcesz uzyskać doskonałe efekty, to musisz sięgać po produkty z odpowiednim stężeniem tej substancji oraz powinnaś zawsze sprawdzić, czy inne stosowane przez Ciebie substancje nie będą wchodziły w niepożądaną reakcję z niacynamidem. Tego składnika nie można łączyć z witaminą C w postaci kwasu askorbinowego, ponieważ obie substancje wzajemnie minimalizują swoje działanie. Dodatkowo takie połączenie prowadzi również do powstania kwasu nikotynowego, który podrażnia skórę. Specjaliści zalecają również, aby unikać jednoczesnego stosowania niacynamidu z kwasami AHA i BHA ze względu na ich odmienne pH.

Wszechstronne zastosowanie niacynamidu sprawia, że jest on obecny w wielu kosmetykach o bardzo różnym przeznaczeniu. Preparaty z dodatkiem niacynamidu wykazują dużą skuteczność i mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby w każdym wieku. Dzięki nim szybko poprawisz kondycję swojej skóry i włosów, a uzyskane w ten sposób efekty będą bardzo widoczne i trwałe.