Farbowanie włosów na blond – jak uzyskać wymarzony efekt?

Blond to bardzo modny kolor włosów, zwłaszcza jego jasne odcienie. Aby mieć jasne pasma, zazwyczaj trzeba zdecydować się na rozjaśnienie włosów przynajmniej o 2-3 poziomy. Nawet jeśli miało się pszeniczne włosy w dzieciństwie, to w dorosłym życiu najczęściej są one już znacznie ciemniejsze, dlatego wiele kobiet, a także niektórzy mężczyźni, używa farb rozjaśniających lub rozjaśniaczy. Co trzeba wiedzieć o farbowaniu włosów na blond?

Dlaczego farbowanie włosów na blond jest takie popularne?

Blond to kolor włosów szczególnie popularny wśród gwiazd filmowych, celebrytek i osób związanych ze show-biznesem. I nic w tym dziwnego, bo zadbane jasne włosy dodają promienności skórze, odejmują lat i podkreślają urodę. Każda kobieta może znaleźć odcień blondu, który idealnie koresponduje z jej karnacją, kolorem oczu, stylem ubierania się i osobowością! W blondzie dobrze wyglądają osoby z bardzo jasną karnacją, ale może on harmonizować także z ciemną skórą. Ten kolor włosów jest bardzo wszechstronny. Bywa bowiem niezwykle wyrazisty i przebojowy, ale w niektórych wariantach prezentuje się bardzo naturalnie.

Wybierz farbę wysokiej klasy

Rozjaśnianie ciemnych włosów o kilka tonów to proces, który należy do najbardziej inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. W przypadku łagodniej działających farb przeznaczonych do włosów, które są na poziomie przynajmniej ciemnego blondu, koloryzacja jest mniej inwazyjna i nie zmienia aż tak bardzo struktury włosa. Warto więc rozsądnie określić stan swoich włosów, zanim położy się na nie farbę z wysokim utleniaczem lub rozjaśniacz.

Jeśli kusi Cię, aby rozjaśnić włosy i zostać jasną lub platynową blondynką albo nieco zmienić odcień swoich naturalnych blond włosów, musisz pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, jaką wybierzesz farbę. Produkty do koloryzacji włosów, dzięki którym można uzyskać piękny, lśniący blond, wyróżniają się wysoką jakością i powstają w oparciu o nowoczesne technologie. Postaw na produkt pochodzący z oferty renomowanej marki, a znacznie zwiększysz szansę na to, że farbowanie włosów na blond w Twoim przypadku zakończy się sukcesem. Idealny odcień włosów oraz brak oznak zniszczenia ich struktury warte są zainwestowania w farbę bądź rozjaśniacz z wyższej półki!

Czy blond jest łatwy w pielęgnacji?

Trudno zaprzeczyć, że włosy rozjaśnione są wymagające. Można jednak bez większego trudu zadbać o nie tak, aby pięknie wyglądały i były ozdobą. Szczególnym wyzwaniem są popielate i platynowe odcienie blondu, ponieważ mają tendencję do żółknięcia, mogą pojawiać się na nich także pomarańczowe tony. Na szczęście można chronić swoje włosy przed niepożądanymi ciepłymi tonami już podczas farbowania. Wystarczy użyć farby ze specjalnymi składnikami neutralizującymi niechciane pigmenty. Renomowane marki oferują także specjalne odżywki, maski i szampony do włosów w chłodnych odcieniach blondu. Dzięki takim kosmetykom można cieszyć się olśniewającym, szlachetnym blondem przez długi czas, aż do następnego farbowania włosów.

Włosy rozjaśniane potrzebują przede wszystkim intensywnego nawilżenia, ponieważ mogą mieć tendencję do utraty elastyczności i matowienia. Warto też dbać o nie, stosując kosmetyki nadające im miękkość i jedwabisty połysk. Odżywki i maski, które regenerują farbowane blond włosy, powinny zawierać filtry UV, ponieważ rozjaśnianym włosom szkodzi intensywne słońce.