Czy da się kręcić włosy prostownicą?

Czy da się kręcić włosy prostownicą?

Czy kręcenie włosów prostownicą to na pewno dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach bardzo lubimy produkty typu dwa w jednym. O ile odżywka, która jest również szamponem, może niekoniecznie działać w pełni to już prostownica z funkcją kręcenia brzmi zachęcająco. Ale czy to naprawdę działa? Czy prostownica może skutecznie zakręcić włosy? Jak stosowanie prostownicy w takim celu może wpłynąć na stan łuski włosa?

Czy da się kręcić włosy prostownicą?

Czy da się kręcić włosy prostownicą? Jak najbardziej tak. Mało tego jest to sposób, który z powodzeniem stosują fryzjerzy i styliści na całym świecie. Jest to innowacyjna metoda, która pozwala na wykorzystanie sprzętu prostującego włosy dla uzyskania całkowicie odwrotnego efektu.

Po pierwsze termoochrona

Aby uzyskać piękne loki, czy fale w stylu Hollywood zawsze należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Żadna fryzura nie będzie wyglądać dobrze na włosach zniszczonych nieodpowiednią stylizacją. Aby uchronić włosy przed zniszczeniem tuż przed rozpoczęciem kręcenia należy spryskać włosy produktem termoochronnym o lekkiej nieobciążającej formule. Włosy spryskane? No to kręcimy!

Dostosuj temperaturę do rodzaju włosów

Włącz prostownicę i ustaw odpowiednią temperaturę. Co ważne, im jest ona wyższa tym mamy większe prawdopodobieństwo uzyskania mocnego skrętu. Ale zawsze należy pamiętać o tym, jaki rodzaj włosów mamy. Włosy średnio lub nisko porowate mogą pozwolić sobie na pracę z temperatura od 150ºC do nawet 230ºC. Dla włosów delikatnych, najczęściej kruszących się wysokoporowatych polecana jest temperatura ok. 140 -160ºC.

Jak kręcić włosy prostownicą?

Skoro już wiemy, czy da się kręcić włosy prostownicą to teraz należy wyjaśnić jak to właściwie robić? Zacznij od rozdzielenia włosów na dwie części wzdłóż głowy. Teraz z łatwością będzie Ci wyodrębnić pojedyncze pasmo do kręcenia po lewej i po prawej stronie głowy. Chwyć pasmo i na wysokości 3/4 długości włosa włóż między płytki prostownicy. Następnie wykonaj obrót prostownicą o pełne 360º i przeciągnij wzdłuż włosów – i gotowe!

Dla uzyskania delikatnych fali przeczesz ostrożnie włosy grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami

Gdy kręcisz włosy prostownicą pamiętaj!

  • zawsze stosuj ochronę termiczna
  • nie przeciągaj prostownicą po pasmie więcej niż raz
  • jeżeli lok wymaga poprawy zakręć go bardzo ostrożnie
  • włosy kręć pasmo po paśmie od dołu do góry
  • dla utrwalenia spryskaj lakierem do włosów

Loki z prostownicy a stan włosów

Włosy, których stylizacje wykonane są przy użyciu wysokiej temperatury – czy to przy użyciu lokówki, czy prostownicy – narażone są na uszkodzenia. Ważne zatem jest, aby szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnacje włosów. Gdy planujesz wielkie wyjście i zależy Ci na falach lub lokach po umyciu włosów aby zadbać o ich zdrowie i piękny wygląd nałóż odżywkę. Czemu odżywkę, a nie maskę? Ponieważ maska może niepotrzebnie obciążyć strukturę włosa co znacznie utrudni, lub nawet uniemożliwi kręcenie.