Jak przywrócić jędrność skóry?

Skóra jest naszą naturalną ochroną i wizytówką, dlatego dbanie o nią powinno być jednym z priorytetów codziennej pielęgnacji. Niestety wraz z upływem czasu nawet najlepsze kosmetyki przestają być wystarczające i pojawiają się takie problemy, jak brak elastyczności, wiotkość, cellulit i brak jędrności skóry. Na taki stan wpływa wiele czynników, którym nie zawsze można zapobiec. Możliwe jest jednak przywrócenie dobrej kondycji cery za pomocą odpowiednich zabiegów. Sprawdź, co na jędrność skóry będzie najlepsze, i działaj.

Czym jest jędrność skóry i jak rozpoznać jej brak?

Jędrna skóra to stan, w którym charakterystyczne jest wyraźne i dobre napięcie cery, sprężystość, gładkość, ale też odpowiednie nawilżenie oraz jej jednolity kolor. Takie cechy zawdzięczamy włóknom kolagenowym i elastynie, które tworzą specyficzną sieć. To właśnie jakość tej sieci sprawia, że skóra jest napięta i jędrna. Jeżeli poziom kolagenu spada i brakuje nam nawilżenia, a dodatkowo dochodzi do różnego rodzaju zaburzeń fizjologicznych, zaburzających produkcję nowych włókien, wówczas następuje utrata jędrności skóry.

Zwiotczenia, niejednolity kolor cery, pierwsze zmarszczki czy obwisła skóra w niektórych obszarach ciała to charakterystyczne oznaki braku jędrności skóry. Taki stan może wynikać zarówno z procesów starzenia, jak i niewłaściwej diety, niedostatecznej pielęgnacji czy utraty masy ciała. To charakterystyczna przypadłość również po ciąży. Tym, co pomaga na jędrność skóry, mogą być jednak innowacyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Co poprawia jędrność skóry twarzy?

Twarz to obszar, gdzie dodatkowo problemy z jędrnością skóry potęguje pojawianie się zmarszczek. Jednak wśród popularnych i często wybieranych zabiegów na tę okolicę można wymienić nieinwazyjne ujędrnianie twarzy za pomocą technologii HIFU, która wykorzystuje ultradźwięki o dużej energii. W wyniku takiej procedury dochodzi do mikrouszkodzeń na poziomie skóry właściwej, a także powięzi, co w efekcie pozwala na przemodelowanie struktury skóry i stymulację odbudowy włókien kolagenu oraz elastyny. Już jedno spotkanie ze specjalistą umożliwia dokonanie w cerze korzystnych zmian strukturalnych.

Alternatywą dla HIFU może być radiofrekwencja z użyciem fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji białek oraz wywołuje kurczenie się włókien kolagenowych, co prowadzi do poprawy jędrności skóry. To opcja, którą z powodzeniem stosuje się również na ciało.

Odpowiedzią na pytanie, jak odzyskać jędrność skóry, jest również mezoterapia. Zastosowanie tej metody zarówno w formie igłowej, jak i mikroigłowej pozwala dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Podczas procedury w głąb skóry zostają podane preparaty zawierające m.in. kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste, a także inne potrzebne substancje wpływające na jędrność, nawilżenie, zmarszczki, jak i inne problemy skórne oraz estetyczne.

Jędrna skóra na ciele – jakie zabiegi wybrać?

Brak jędrności skóry na nogach, a w szczególności w rejonie ud, czy też kwestia tego, jak poprawić jędrność skóry na brzuchu, to zagadnienia, na które idealną odpowiedzią jest masaż próżniowy przy użyciu specjalnych rolek. W przypadku takich zabiegów wykonywane jest zasysanie skóry na obszarze całego ciała za pomocą specjalnych głowic, których zadaniem jest redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, a także poprawa krążenia i drenaż limfatyczny. Wszystko to doskonale wpływa na jędrność skóry oraz przynosi szereg korzyści zdrowotnych.

Ponadto w ujędrnianiu ciała można zastosować technologię HIFU oraz radiofrekwencję z ultradźwiękami. Dzięki innowacyjnym urządzeniom wykorzystywanym podczas tego typu zabiegów przeprowadzanie procedur nie powoduje dolegliwości bólowych, nie wymaga żadnego znieczulenia, a w wielu przypadkach dostarcza przyjemnych odczuć. Duży wybór najnowocześniejszych zabiegów ujędrniających na twarz i ciało oferuje Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. To doświadczeni specjaliści i fachowe doradztwo w zakresie dopasowania najwłaściwszych zabiegów do danego problemu.