Jakie produkty biobójcze są najlepsze do dezynfekcji piwnicy po zalaniu fekaliami?

Wybicie kanalizacji to wielki problem dla właścicieli i lokatorów nieruchomości. Bez względu na to, czy awaria ma miejsce w instalacji kanalizacyjnej czy źródłem problemu jest wyciek z szamba, przed nami staje wielkie wyzwanie. Pamiętać bowiem należy, że wylew fekaliów to nie tylko brud i straszliwy fetor, ale także poważne zagrożenie biologiczne.

Sprzątanie po zalaniu Lublin to nie tylko wypompowywanie wody, czy osuszanie ścian, ale przede wszystkim dezynfekcji powietrza. Warto o tym pamiętać, kiedy chce się kupić preparat zawierający środek bakteriobójczy.

Czym odkazić piwnicę i usunąć przykry zapach po wybiciu kanalizacji?

Jest kilka  sposobów na usunięcie przykrego zapachu związanego z wybiciem kanalizacji. Jednym z nich jest przeprowadzenie dezynfekcji za pomocą tzw. suchej mgły. Sucha mgła to mieszanka wody i silnego środka  biobójczego. Jest wyrzucana z dużą prędkością z urządzenia zwanego zamgławiaczem i ma silne zdolności biobójcze. W związku z tym, że jest aplikowana w postaci mikro cząsteczek o wielkości kilku mikronów, nie moczy ona ani nie uszkadza powierzchni, z którymi ma kontakt. Likwiduje wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. Neutralizuje także przykre zapachy,

Do dezynfekcji powierzchni, specjalistyczne firmy sprzątające stosują m.in.:

  • Nanosrebro, które neutralizuje wirusy oraz niebezpieczne bakterie;
  • Nietragiczny związek chemiczny do dezynfekcji tj. nadtlenek wodoru;
  • (QACs), czyli czwartorzędowe związki amoniowe z bromem;
  • Preparty do odkażania powierzchni na bazie aktywnego chloru,
  • Fenol o silnym działaniu trującym w kierunku patogenów i szkodliwych mikroorganizmów;
  • Alkohol etylowy w stężeniu powyżej 43%.

Dezynfekcja miejsc specjalnych. Jak przebiega odkażanie powierzchni z bakterii i wirusów?

Powietrze nie tylko w zalanym pomieszczeniu musi być oczyszczone z bakterii i wirusów, szpitale, karetki i prywatne placówki medyczne to miejsca specjalne, które wymagają dużej uwagi. W tych miejscach stosuje się specjalne maszyny – ozonatory powietrza lub urządzenia do zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Warto pamiętać, że dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami jest równie złożonym procesem i wymaga profesjonalnej pomocy. Specjaliści z firmy sprzątającej nie tylko wyczyszczą i umyją powierzchnie, ale także zadbają o prawidłowe usunięcie wszystkich niebezpiecznych mikroorganizmów.

Gdzie preparaty biobójcze znajdują zastosowanie?

Preparaty biobójcze wykorzystywane są w wielu branżach i zastosowaniach. Można je znaleźć w produkcji farmaceutyków, kosmetyków, produktów spożywczych oraz wyrobów przemysłowych, w tym tworzyw sztucznych i petrochemicznych. Biocydy są również wykorzystywane do zwalczania szkodników na uprawach, ochrony przed zakażeniami bakteryjnymi w szpitalach oraz do zwalczania chorobotwórczych drobnoustrojów.

Czwartorzędowe związaki amoniowe, czy nadtlenek wodoru?

Popularne biocydy obejmują czwartorzędowe związki amoniowe, nadtlenek wodoru, podchloryn sodu. Okazuje się, że czwartorzędowe związki amoniowe są klasą związków organicznych stosowanych jako biocydy ze względu na silne działanie w kierunku neutralizacji szkodliwych patogenów.

Warto wspomnieć, że preparaty biobójcze to środki, po które sięga się coraz częściej. Na pewno przełomem była tu pandemia. Uświadomiła ona ludziom, jak bardzo ważne jest zachowanie higieny i nielekceważenie istniejących zagrożeń wirusowych i bakteryjnych.

Zwróć uwagę na zagrożenie epidemiologiczne

Spowodowała ona, że wiele podmiotów gospodarczych zwróciło uwagę na konieczność zaostrzenia rygorów związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. To z kolei zwiększyło naszą świadomość na temat środków biobójczych i ich skuteczności w walce z chorobami. Dzisiaj więc po preparaty  anty wirusowe i anty bakteryjne sięgamy wszyscy. Zarówno podmioty publiczne jak i osoby prywatne.

Kim są odbiory profesjonalnej chemii czyszczącej?

Odbiorcami profesjonalnej chemii czyszczącej, w tym produktów biobójczych, są największe na rynku firmy sprzątające i instytucje prowadzące działalność w następujących obszarach: produkcja spożywcza, zakłady gastronomiczne i hotele, szpitale i domy opieki, a także budynki użyteczności publicznej.

Odbiorcy Ci stosują produkty biobójcze w celu ochrony przed zakażeniami i skażeniami. Ponadto niektóre branże wykorzystują środki biobójcze do innych celów np. aby zapobiec rozwojowi bakterii i grzybów na powierzchniach narażonych na skażanie. Używają więc biocydów do ochrony przed korozją, rdzewieniem i przebarwieniami. Wreszcie, biocydy są stosowane w rolnictwie i leśnictwie do ochrony przed szkodnikami, takimi jak owady i gryzonie.

Krajowy rynek jest doskonale zaopatrzony w różnorodne produkty z zakresu chemii czyszczącej. Niektóre przedsiębiorstwa specjalizują się w handlu takimi środkami i mają już ustabilizowaną pozycję w branży. Ich produkty odbierane są głównie przez firmy sprzątające wykonujące tzw. sprzątania specjalne, czyli wykraczające poza przyjęte standardy – a więc po pożarach, awariach kanalizacji czy zgonach.

Nie są to jedyni klienci. Co raz częściej po tak specjalistyczne środki sięgają firmy zajmujące się utrzymaniem czystości w obiektach publicznych, a więc szpitalach, przychodniach, szkołach czy urzędach. Na taki stan rzeczy na pewno niebagatelny wpływ miała pandemia koronawirusa.

Czy środki bakteriobójcze są drogie?

Okazuj się, że środki bakteriobójcze różnią się pod względem ceny, w zależności od rodzaju produktu i jego producenta. Ogólnie rzecz biorąc, środki bakteriobójcze są droższe niż domowe środki czyszczące ze względu na ich większą skuteczność w usuwaniu szkodliwych mikroorganizmów.

Ważne jest jednak, aby przy wyborze konkretnego biocydu wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak bezpieczeństwo i względy ekologiczne. Co więcej, niektóre biocydy mogą wymagać dodatkowego sprzętu do ich stosowania, co również zwiększy ogólny koszt realizacji usługi. Ostatecznie koszt biocydu zależy od jego właściwości, tego, gdzie został wyprodukowany i wymagań dotyczących zastosowania i atestu.

Wszystkim wiadomo, że preparaty uznanych firm są droższe od tych oferowanych przez mniej znanych producentów. Oczywistym też jest, że podmioty gospodarcze profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem i kupujące te środki w dużych ilościach, z reguły mają możliwość negocjacji ceny czy korzystania ze specjalnych upustów.

Sytuacja jest inna, gdy chodzi o klientów detalicznych. Tu należy się liczyć z marżami narzucanymi przez pośredników, które wpływają na cenę  finalną. Pamiętać jednak należy, że lepiej kupić produkt za większe pieniądze, niż tani ale kiepski, który nie spełni związanych z nim oczekiwań.

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń?

Koszt ozonowania pomieszczenia zależy od kubatury lokalu, ilości stężenia ozonu, jakie należy wytworzyć, by skutecznie przeprowadzić dezynfekcję i innych czynników tj. lokalizacja skażonego obiektu.

Ozonowanie pomieszczeń to bardzo skuteczna, nowoczesna i bezpieczna metoda pozbywania się zagrożeń wirusowych i bakteryjnych. Doskonale sprawdza się także w eliminacji grzybów i pleśni. Nowoczesność i bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego powoduje, że ozonowanie nie jest najtańszą metodą likwidacji zagrożeń.

Firmy oferujące te usługi oceniają indywidualnie wartość wykonanej przez siebie pracy. Ozon generuje urządzenie zwane generatorem. Cena za usługę zależy od powierzchni pomieszczeń oraz wydajności generatora i czasu jego pracy. Za pierwszą godzinę ozonowania możemy zapłacić 50 zł, każda kolejna to 100 złotych i więcej.

Czy są domowe preparaty do dezynfekcji powierzchni?

Dezynfekcję niewielkich powierzchni można także dokonać przy użyciu środków wykonanych w domu. Ich bazą z reguły jest ocet bądź spirytus. W czyszczeniu powierzchni nieźle sprawdza się soda oczyszczona. Niestety te środki  na pewno nie nadają się  do czyszczenia dużych i mocno skażonych  powierzchni, a tym samym nie sprawdzą się na przykład podczas usuwania skutków zalania fekaliami.

O czym nie wolno zapomnieć w zalanych pomieszczeniach?

W przypadku zalanych pomieszczeń należy pamiętać, że skuteczne czyszczenie piwnicy i dezodoryzacja powietrza z nieprzyjemnych zapachów może być osiągnięta tylko wtedy, gdy powierzchnia została całkowicie wysprzątana z wszelkiego typu nieczystości. Jednym słowem, usunięte zostało źródło zalania.

Ponadto, ze względu na ryzyko skażenia paciorkowcem kałowym, przed zabiegiem należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Odzież ochronna w trakcie sprzątania to absolutne minimum, o którym należy pamiętać.

Zalane fekaliami pomieszczenia to siedlisko wirusów i bakterii. Wydzielają się tam także trujące gazy. Pamiętajmy o tym i nie podejmujmy ryzykownych działań. Najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy sprzątającej.

Co można zastosować na grzyba na ścianie?

Na Polskim rynku DDD – istnieje kilka produktów, które można zastosować na grzyba na ścianie. Należą do nich preparaty przeciwgrzybiczne i środki grzybobójcze typu Dragon czy Pufas. Są to substancje chemiczne, które działają jako środek dezynfekujący i mogą zniszczyć większość mikroorganizmów, w tym grzyby.

Pamiętajmy, że zagrzybienie ścian to potencjalny skutek zalania, który pojawia się dopiero po pewnym czasie. Wilgoć osadza się na murach i podłogach i tworzy sprzyjające środowisko dla rozwoju grzybów. Do wypompowania wody z obiektów użyteczności publicznej stosuje się specjalne motopompy, ale nie ma znaczenia, jakiego typu nieruchomość uległa zalaniu, pomiar wilgotośći ścian higrometrem należy przeprowadzić w każdym przypadku.

Grzyby nie tylko niszczą strukturę budynku i wpływają na obniżenie jego wartości użytkowej. Dłuższy kontakt z grzybami powoduje, że negatywnie oddziałują one na nasze zdrowie. Grzyby skutecznie zostaną  wyeliminowane w procesie dezynfekcji. Dobre efekty daje zastosowanie tzw. suchej mgły bądź ozonowania.

Na czym polega profesjonalne sprzątanie w zalanych pomieszczeniach?

Profesjonalne sprzątanie mieszkań po zalaniu wodą lub odpadami metabolicznymi to proces usuwania niebezpiecznych patogenów z mokrych powierzchni poprzez zastosowanie produktów o działaniu bakteriobójczym.

Profesjonalnie przeprowadzone sprzątanie zalanych fekaliami pomieszczeń nie ogranicza się tylko do usunięcia zanieczyszczeń. Pierwszy etap to wyniesienie z nich wszelkich ruchomości. Dopiero po tym można przystąpić do właściwego sprzątania. Zaczyna się je od starannego usunięcia śmierdzących zabrudzeń.

Toksyczne ścieki

W związku z toksycznością ścieków prace te muszą być wykonywane w ochronnych kombinezonach i specjalistycznych maskach. Szczególnie niebezpieczne są tu wydzielające się gazy, takie jak amoniak i siarkowodór. Gdy w pomieszczeniach nie już fekaliów winny one  być gruntownie umyte, Doskonale sprawdzają się tu myjki ciśnieniowe, które pod dużym ciśnieniem wyrzucają ze swojego wnętrza podgrzaną wodę z silnym środkiem czyszczącym.

Niestety mycie to nie ostatni etap profesjonalnego sprzątania po zalaniu. Pamiętać należy, że awaria kanalizacji powoduje pojawienie się mnóstwa toksyn, wirusów i bakterii.

Trujące związki chemiczne przyczyną wielu chorób

Te związki chemiczne są bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i nawet po dłuższym czasie mogą być przyczyną wielu chorób. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń, wcześniej zalanych fekaliami.

Jest kilka metod przeprowadzenia odkażania pomieszczeń po zalaniu. Specjaliści z firmy sprzątającej ocenią sytuację panującą na miejscu zdarzenia i doradza klientowi wybór tej najlepszej. Dezynfekcja to ostatni etap, fachowo przeprowadzonego, sprzątania po zalaniu nieczystościami.

Jest wiele sytuacji życiowych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Warto więc skorzystać z usług  firm, które szybko i profesjonalnie pomogą nam wyjść z kłopotu.

Ponadto profesjonalne firmy sprzątające są przeszkolone w zakresie bezpiecznego stosowania nadtlenku wodoru i ozonu, co pomaga zminimalizować potencjalne ryzyko związane z ich niewłaściwym zastosowaniem.