Czego nie jeść żeby schudnąć z brzucha – kilka słów o prawidłowej diecie

Czego nie jeść żeby schudnąć z brzucha? Idealnie płaski brzuch to marzenie wiele osób. Nie jest tu mowa tylko o kobietach. Również panowie dążą do tego, aby obalić mit „piwnego” brzuszka, który jest już chyba stereotypem. Może więc warto sprawdzić, czy istnieją jakieś dobre sposoby, które faktycznie pozwolą cieszyć się idealnie płaskim brzuchem. Przy tej okazji warto zapoznać się z pojęciem otyłości brzusznej, która dotyczy całkiem sporej części społeczeństwa.

Ogólnie o otyłości brzusznej

Zanim jednak zostanie znaleziona odpowiedź odnosząca się do tego, czego nie jeść żeby schudnąć z brzucha, czas na tym, aby skupić się na otyłości brzusznej. Wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie, aby poznać, że ma się do czynienia z różnymi typami brzucha. Co więcej, to właśnie brzuch jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Naukowcy postanowili wyróżnić cztery oficjalne typy brzucha:

  • zestresowany brzuch – w swoim wyglądzie przypominać on może miękki, obwisły wałek, który rozlewa się na dodatek na wszystkie strony. Jak sama nazwa mówi, na wystąpienie tego zjawiska narażone są osoby ogromnie się stresujące. To w ich organizmach produkuje się nadmierna ilość kortyzolu. On to odpowiedzialny jest za uwolnienie zbyt dużej ilości cukru w organizmie.
  • wzdęty brzuch – twardy w dotyku. Niektórym przypomina on połknięty balon. Naukowcy są bardziej dosadni określając takie osoby, jakby miały dookoła siebie koło ratunkowe. Wygląd takich brzuchów zmienia się w ciągu dnia. Najbardziej jest on wzdęty bezpośrednio po spożytym posiłku. Dlaczego ma się do czynienia z takim brzuchem? Powodem może być zbyt łapczywe jedzenie powietrza i połykanie przy tym nadmiernej ilości powietrza, żucie gumy lub picie przez słomkę.
  • alkoholowy brzuch – w swoim wyglądzie przypomina jabłuszko. Jeden z najgroźniejszych typów, ponieważ na pierwszy rzut oka jest bardzo ciężki do wykrycia. Tłuszcz odkłada się w przestrzeniach między narządami wewnętrznymi. Im będzie go więcej, tym częściej będzie dochodziło do wypychania mięśni. Za tego typu zjawisko odpowiedzialny jest nie tylko alkohol, ale także zbyt duża ilość spożywanych produktów z cukrem rafinowanym.
  • brzuch gruszka – problem odnoszący się do osób w typie gruszka. To u nich tłuszcz odkłada się w obrębie bioder, pośladków i ud. Za tego typu zjawisko odpowiedzialny jest estrogen – kobiecy hormon. Z takim zjawiskiem do czynienia mają osoby, które mają do czynienia z deregulacją tego hormonu.

Czego nie jeść żeby schudnąć z brzucha?

Czas na to, aby sprawdzić jak musi wyglądać dieta osób, które faktycznie chcą być pewne tego, że uda im się pozbyć wystającego brzucha. Ćwiczenia są ważne. Nie można jednak zapomnieć, że jest to zaledwie 30% sukcesu. Ważniejsze jest to, co na talerzu powinno się znaleźć lub też wręcz przeciwnie – czego trzeba unikać.

Osoby, które nie chcą, aby ich brzuch wyglądał źle, powinny zrezygnować ze spożywania takich produktów spożywczych, jak: białe pieczywo, tłuste mleko, makarony, masło, sery, alkohol, napoje słodzone i gazowane, słodycze i fast -foody. Na tego typu jedzenie jest absolutny zakaz. W szczególności, jeżeli ktoś jest dopiero na początku swojej walki o wymarzoną sylwetkę.

A co można jeść? Dieta takich osób powinna bazować na produktach spożywczych wysokobiałkowych. Dozwolone są: chude mięso, jajka, ryby, chudy nabiał, warzywa strączkowe, nasycone tłuszcze. Można do tego doliczyć także orzechy i owoce. Przy czym te ostatnie należy spożywać w odpowiednich, ograniczonych ilościach. Nie można bowiem zapomnieć, że we wszystkim owocach znajdują się cukry proste. Dlatego też zaleca się spożywanie ich do godziny 15, maksymalnie 16, aby organizm zdążył spalić wszystkie nagromadzone kalorie przed zaśnięciem.

Woda a brzuch

Niezależnie od tego, z jaką dokładnie dietą ma się do czynienia, nie można zapomnieć o wodzie. Jest to jeden z tych elementów, którego w żadnym wypadku nie można pomijać. Zaleca się spożywanie ok. dwóch litrów wody dziennie (można nawet więcej!). Organizm ludzi składa się tak naprawdę z 60% wody. Dlaczego obecność wody jest tak ważna? Jest ona bowiem odpowiedzialna za:

  • poprawę trawienia,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • odżywienie ciała,
  • regulację temperatury ciała,
  • ujędrnienie skóry,
  • likwidację cellulit.

Naukowcy, którzy zajęli się starannym badaniem tego zjawiska uznali, że należy spożywać przynajmniej osiem szklanek wody dziennie, aby być pewnym tego, iż będzie można pozbyć się brzucha. Nie można również zapomnieć o tym, że woda powoduje efekt sycący. Dzięki niej człowiek nie odczuwa tak mocno głodu. Tym bardziej więc nie można zapomnieć o jej spożywaniu.

Skoro już wiadomo z jakimi typami brzucha ma się do czynienia, czego należy unikać na swoim talerzu, pozostaje tylko działać. Warto jeszcze tylko upewnić się, jakie dokładnie ćwiczenia okażą się sprzymierzeńcem, jeżeli chodzi o pozbycie się brzucha. Systematyczność dla wszystkich w tym względzie będzie sprzymierzeńcem.