Dom z widokiem 3 – funkcjonalna bryła na nieco mniejszą działkę

Od zakupionego projektu domu zależy wiele: jak funkcjonalna będzie przestrzeń, ile kosztować będzie cię ta inwestycja, jak długo może ona potrwać. Oczywiście projekt domu nie determinuje wszystkich tych aspektów budowy w 100%, ma na nie jednak ogromny wpływ. Dlatego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, uważnie przyjrzyj się prezentowanym ci propozycjom. 

Dom z widokiem 3 – gdzie sprawdzi się taki projekt?

Konkretny projekt domu z widokiem 3 może różnić się w zależności od preferencji klienta, lokalizacji i specyficznych warunków terenowych, natomiast jest to wyjściowo propozycja kierowana do właścicieli średniej wielkości działek, którzy chcą postawić na projekt przestronnego, funkcjonalnego i wygodnego domu, natomiast jednocześnie zależy im na odpowiednim ustawieniu go na działce i pozostawieniu optymalnej ilości wolnej przestrzeni wokół niego.

Dom z widokiem 3 realizacje może mieć bardzo różne, natomiast jest to propozycja powstała w oparciu o bardzo popularny projekt domu z widokiem, który jednak został pomniejszony mniej więcej o 30% powierzchni. Dzięki tej redukcji dom z widokiem 3 można funkcjonalnie ustawić na działkach średniej wielkości. Jego powierzchnia użytkowa wynosi średnio między 180 a 200 metrów kwadratowych, jest to dom piętrowy często z dodatkową przestrzenią magazynowo-gospodarczą i własnym strychem. Posiada także kotłownię i garaż. Układ pozostałych pomieszczeń możliwy jest do zmiany z uwzględnieniem konkretnych potrzeb i oczekiwań inwestorów. Bardzo pomocny w dyskusji nad finalnym kształtem projektu może się okazać rzut funkcjonalny, pozwalający na szybkie zorientowanie się w zakładanym układzie, ciągach komunikacyjnych.

Jak wybrać projektu domu? Dom z widokiem 3

Przede wszystkim przestudiuj uważnie opis projektu. Projekt domu musi korespondować z twoim jego wyobrażeniem, nie tylko na poziomie wizualizacji, ale i szczegółowych założeń inwestycji. Warto upewnić się, że projekt to połączenie funkcjonalności z dopasowanymi harmonijnie materiałami wykończeniowymi i detalami, które odpowiadają twojemu wyczuciu estetyki. Warto zwrócić uwagę, na czym opiera się oryginalny nowoczesny piętrowy dom, wykorzystanie jakich materiałów się tutaj zakłada, jak wyglądać mają ściany fundamentowe, ściany murowane, a przede wszystkim jak dalece ich ustawienie gwarantuje uzyskanie przez ciebie funkcjonalnej przestrzeni, o jakiej marzyłeś.

Dom z widokiem 3 warto obejrzę więc od strony rzutu funkcjonalnego, który niejednokrotnie okazuje się najbardziej przemawiającym do wyobraźni potencjalnych inwestorów projektem pozwalającym ocenić jego dopasowanie do konkretnych potrzeb. Być może wyjściowo układ nie będzie ci odpowiadał w 100%, dlatego warto mieć czas, aby upewnić się, że wersja wnętrza ze zmienionym układem pomieszczeń, dopasowanie projektu do twoich oczekiwań jest możliwa do wykonania. Nie zawsze da się dowolnie przestawiać ścianki działowe, warto się upewnić, czy w tym konkretnym projekcie jest np. taka właśnie możliwość.

Nie tylko projekt domu… Dom z widokiem a koszty inwestycji

Bardzo istotnym elementem w przypadku pierwszego projektu, jak i późniejszych jego ewentualnych modyfikacji jest oczywiście cena realizacji inwestycji. Warto zwrócić uwagę na pakiet kosztorys inwestorski, który pozwala przynajmniej orientacyjnie oszacować, o rzędach jakich wielkości mówimy w przypadku realizacji tego konkretnego projektu. Koszt stanu surowego zamkniętego wiele powie o potencjalnych kosztach całej inwestycji, dlatego tak ważne jest, aby ustalić go już na samym początku.