Miód na hemoroidy – Naturalny i skuteczny sposób

miód na hemoroidy, domowe sposoby

Hemoroidy to przykre schorzenie, które wywołuje dolegliwości bólowe i odbiera jakość życia. Problem ten dotyka osoby w każdym wieku i może wiązać się z różnymi przyczynami. Faktem jest, że w razie kłopotu, trzeba działać jak najszybciej. Okazuje się, że domowe sposoby na hemoroidy mogą nas uchronić przez chirurgicznymi zabiegami. Oczywiście ich wdrożenie musi być dosyć szybkie. Późniejsze etapy obejmują zazwyczaj leczenie, które proponuje lekarz. Czy hemoroidy możemy smarować miodem? Jakie rozwiązanie wybrać? Czym dokładnie są hemoroidy?

Bolesne hemoroidy

Zanim poznamy naturalny sposób na hemoroidy, warto dowiedzieć się, czym jest to schorzenie. Guzki krwawnicze ma każdy człowiek, przy czym nie zawsze sprawiają one problemy. Zazwyczaj wiążą się z zaburzeniem ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytniczej. Istotne jest to, że kłopoty często pojawiają się u osób prowadzących siedzący tryb życia. Dotyczą głównie kierowców, osób pracujących w biurze i mało aktywnych. Poza tym, wystąpienie dolegliwości bólowych może wskazywać na dietę ubogą w płyny i błonnik. Niewystarczająca ilość tych składników sprawia, że pojawiają się zaparcia. Zmuszają one jelita do większej pracy i prowadzą do rozciągania błony śluzowej w okolicach guzków. W tej sytuacji występują żylaki odbytu, które wywołują przykre objawy. Najczęściej dochodzi do:

  • bólu,
  • krwawienia z odbytu,
  • świądu,
  • ciągłego uczucia dyskomfortu itp.

bolesne hemoroidy - domowe sposoby na wchłonięcie hemoroidów, np miód

Osoby z takimi dolegliwościami mogą na początku postawić na domowe sposoby zwalczania żylaków odbytu. Co zrobić, żeby hemoroidy się wchłonęłyTo pytanie z pewnością nurtuje wiele osób.

Domowe sposoby na hemoroidy

Czy hemoroidy możemy smarować miodem? Przed przejściem do tej kwestii sprawdźmy, co dają domowe sposoby na hemoroidy. Jeśli szybko postawimy na leczenie, istnieje szansa, że nie trzeba będzie poddawać się zabiegowi. Gdy różnorodne sposoby zawodzą, konieczna jest wizyta u proktologa. Zaleca on zazwyczaj miejscowe leczenie, które może wiązać się ze stosowaniem czopków, maści i innych lekarstw. To także bardzo dobry moment na wspomaganie leczenia domowymi sposobami. Postawić można na nasiadówki lub przemywanie miejsc podrażnionych naparami ziołowymi. Te metody zmniejszą przykre dolegliwości. Czym jest nasiadówka? Przygotujemy ją z użyciem ciepłej wody wlanej do wanny. Potem wlewamy tutaj napar z kory dębu, kasztanowca lub rumianku. W ziołowej kąpieli powinniśmy siedzieć co najmniej 10 minut. Istotne jest to, aby woda nie była zbyt gorąco, tak aby nie doprowadzić do podrażnień okolic odbytu.

Miód na hemoroidy

Jednym z najbardziej znanych sposobów pozbycia się problemu jest miód na hemoroidy. Wykazuje on właściwości bakteriobójcze, przy czym tę metodę skonsultować warto ze specjalistą. Co ciekawe, za pomocą miodu można przyspieszyć gojenie małych ranek w okolicach odbytu. Nic więc dziwnego, że stosujemy miód jako naturalną maść. W tej sytuacji smarujemy wiadome miejsca miodem i po 10 minutach spłukujemy wodą. Nie bez znaczenia jest to, aby miód był naturalny i odznaczał się dobrą jakością. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktu w sklepie ze zdrową żywnością lub na targu.

Warto wiedzieć, że naturalny sposób na hemoroidy występuje także w formie nalewki. Pół litra miodu połączyć należy z tą samą ilością soku ze spirytusu i aloesu. Mieszamy płyn i przelewamy do butelki z ciemnego szkła. Następnie odstawiamy w chłodne oraz ciemne miejsce na siedem dni. Po tym czasie łyżeczkę przygotowanej nalewki rozpuszczamy w kieliszku chłodnej, przegotowanej wody. Nalewkę należy pić dwa razy dziennie, godzinę przed posiłkiem.

Jak pozbyć się hemoroidów w ciąży?

Znamy już odpowiedź na pytanie – czy hemoroidy można smarować miodem. W okresie ciąży kobiety są szczególnie narażone na tę dolegliwość. Zastosować można picie ziół i smarowanie miodem, jednak warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Poza tym, ciężarna kobieta może postawić na częste spacery i lekką gimnastykę. Ogromne znaczenia ma także zmiana diety. Konieczne jest zadbanie o jedzenie pełne błonnika, który zapobiega zaparciom i wpływa na perystaltykę jelit.

W codziennej diecie każdego z nas powinny znaleźć się owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, maślanki oraz kefiry. Pomocne jest także ograniczenie kawy, mocnej herbaty, ostrych przypraw, białego ryżu i bananów. Codziennie spożywajmy co najmniej 1,5-2 l wody mineralnej.

Jak widać, miód na hemoroidy pomoże nam skutecznie rozprawić się z tym problemem. Przydaje się naturalny miód dobrej jakości, który będziemy stosować regularnie.