Lampy biurkowe – 4 korzyści z jej używania

Prawidłowe oświetlenie otoczenia pracy czy nauki pomaga skupić się na wykonywanym działaniu. W miejscach, gdzie istotny jest poziom naszej koncentracji, w szczególny sposób powinniśmy zadbać o dostęp do światła. O tym, dlaczego warto korzystać z lamp biurkowych i na co zwrócić uwagę podczas zakupu konkretnego modelu przeczytasz poniżej. Zaczynamy!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że na komfort pracy i nauki duży wpływ mają różnorodne czynniki. Szczególnie te związane z organizacją miejsca w obrębie biurka. Obok właściwie uporządkowanej przestrzeni oraz dodatków umożliwiających segregowanie książek, zeszytów czy dokumentów, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Jakie korzyści płyną z używania lamp biurkowych?

Komfort pracy i nauki – zwiększ swoją wydajność

Chociaż światło naturalne jest Twoim największym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o wykonywanie różnorodnych zadań, nie zawsze masz możliwość cieszyć się jego stałą obecnością. Dostęp do promieni słonecznych zależy od ustawienia biurka względem okna, pory roku czy strony, po której znajduje się pomieszczenie do pracy lub nauki. Dobre oświetlenie natomiast pozytywnie wpływa na poziom energii, koncentrację oraz efektywność podejmowanych działań. Dlatego lampy biurkowe przychodzą z pomocą zawsze wtedy, gdy dostęp do światła naturalnego jest ograniczony.

Lampa ze źródłem światła LED – optymalne parametry

Wybierając lampę biurkową pamiętaj o sprawdzeniu ważnych parametrów. Zwróć uwagę na barwę, emitowaną przez dołączone źródło światła. Zdecyduj się na lampy z wbudowanym modułem LED bądź żarówki LED o neutralnej temperaturze barwowej (3500-4000K). Jest ona najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Dzięki temu uzyskasz optymalne i komfortowe warunki do pracy. W przypadku działalności artystycznej czy projektowej, równie ważnym parametrem jest współczynnik oddawania barw (CRI). Określa on w skali od 0 do 100 wierność oddawania barw przez oświetlenie. Zasada jest prosta – im wyższy, tym lepiej. Do nauki czy pracy wystarczy, że wybierzesz model ze wskaźnikiem rzędu 80. W przypadku działań graficznych czy artystycznych zdecyduje się na lampę biurkową z CRI równym 90 lub więcej.

Postaw tam, gdzie potrzebujesz!

Niewątpliwą zaletą lamp biurkowych jest również możliwość swobodnego ich przestawiania. W łatwy sposób odłączysz ją od zasilania i przeniesiesz w dowolnie wybrane miejsce (przed zakupem sprawdź informacje o długości przewodu wybranego modelu).

Pamiętaj! Ustawiając lampkę na biurku weź pod uwagę to, czy jesteś prawo czy leworęczny. Powinna się ona znaleźć po przeciwnej stronie ręki dominującej. Dzięki temu nie będzie rzucała cienia na rozłożone zeszyty czy dokumenty.

Ustawienie kąta świecenia

Co jeszcze wyróżnia lampy biurkowe? Idealne dostosowanie do potrzeb. Nie dość, że możesz ją dowolnie przestawiać, to, dodatkowo, wiele modeli posiada regulowane ramię. Taka opcja pozwala optymalnie ustawić kąt padania światła na przestrzeń roboczą biurka.

Szukasz lampy biurkowej nowoczesnej? Minimalistycznej? Loftowej? Do pokoju dziecka? Na https://luxferia.pl/ znajdziesz najmodniejsze modele, które zachwycą Cię swoim designem. Sprawdź teraz!