Jakie kupić buty BHP?

Buty robocze są niezbędne do tego, aby zapewnić pracownikowi należytą ochronę, zabezpieczyć stopy przed ciężkimi i ostrymi przedmiotami, wilgocią, zimnem, wysoką temperaturą. Buty BHP są wymagane na różnych stanowiskach pracy, pracodawca jest zobligowany do ich zapewnienia zatrudnionym osobom. Buty ochronne mają spełniać wszystkie wymagane normy, muszą także być wygodne.

Jakie obuwie robocze wybrać?

Praca w przemyśle wymaga dobrania odpowiedniego obuwia, aby stopy pracowników były należycie zabezpieczone przed uderzeniami, chemią i przebiciem. Zwiększa się bezpieczeństwo na stanowisku pracy, zmniejsza ryzyko wystąpienia uszczerbku na zdrowiu. Trzeba pamiętać o tym, że buty ochronne mają być nie tylko wytrzymałe, znaczenie ma również komfort użytkowania, dobra cyrkulacja powietrza. Do wyboru są rozmaite modele obuwia roboczego, dzięki czemu nie ma problemu z ich dobraniem do specyfiki danego zawodu, potrzeb konkretnego pracownika.

Trzeba pamiętać o tym, że źle dobrane obuwie nie zapewni należytej ochrony, będzie też niewygodne. Najlepiej postawić na produkcję produktów renomowanych producentów, mające odpowiednie certyfikaty. Wysokiej jakości niemieckie buty robocze będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Istotne jest to, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie robocze, z tworzywa sztucznego, poliuretanu, czy kauczuku nitrylowego.

Na jakie zdecydować się buty robocze?

Wyróżnia się kilka kategorii obuwia roboczego, poszczególne modele różnią się konstrukcją, stopniem ochrony. Jeżeli stopy pracownika nie są narażone na urazy, to wystarczające jest zaopatrzenie się w obuwie zawodowe. Z kolei w celu zabezpieczenia palców przed uderzeniami powinno się sięgnąć po obuwie ochronne o specjalnej konstrukcji, czyli ze wzmocnionym przodem, z twardymi podnoskami. Jest także specjalne obuwie bezpieczne, który zapewnia największy stopień zabezpieczenia, jest dwukrotnie bardziej wytrzymałe niż zwykłe obuwie ochronne.

Pamiętać należy o tym, aby buty spełniały wszystkie wymagane normy ISO, bez tego nie spełnią należycie swojego zadania. Do wyboru są buty z zabudowanymi piętami, które absorbują uderzenia, zabezpieczają także przed węglowodorami i olejami napędowymi. W sprzedaży znajdują się również buty robocze wodoodporne, z podeszwą niepodatną na przebicie, mającego właściwości wodoszczelne i antyelektrostatyczne. Można również zakupić obuwie robocze ze wzmocnionymi podeszwami. Możliwy jest zakup butów z podeszwami antypoślizgowymi, podnoskami absorbującymi energię, odpornymi na pochłanianie wody.