Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień — domowe sposoby

opryszczka

Opryszczka jest nieprzyjemnym wydarzeniem w życiu każdego, zwłaszcza jeśli grozi zakłóceniem imprezy. Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień — domowe sposoby odpowiedzą na to pytanie.

Czy można pozbyć się opryszczki w jeden dzień domowymi sposobami?

Wyleczenie opryszczki w jeden dzień jest prawie niemożliwe. Eksperci udowodnili jednak, że możliwe jest zneutralizowanie namnażania się komórek skóry dotkniętych opryszczką. Zapobiegnie to pojawieniu się na twarzy wizualnych oznak choroby. Osoba może uzyskać początkową formę opryszczki (zwaną również gorączką) na różne sposoby. Na przykład przez zakażenie drogą powietrzną (jeśli osoba zakażona kaszle lub kicha w pobliżu) lub doustnie (np. przez pocałunek) albo choroba może wystąpić przez używanie przedmiotów gospodarstwa domowego osoby chorej. Początkowe objawy zakażenia opryszczką mogą pojawiać się w różny sposób. Osoba może mieć gorączkę, senność, zmęczenie i przypadki zaburzeń trawienia.

Nie ma czasu do stracenia

Lekarze radzą, aby natychmiast rozpocząć walkę z opryszczką. Nie należy doprowadzać choroby do skrajności — mogą pojawić się wysypki w postaci pęcherzy wypełnionych nieprzezroczystym płynem. W obszarze dotkniętym opryszczką mogą wówczas wystąpić owrzodzenia i pigmentacja. Jeśli stracisz cenny czas, możliwe, że wkrótce Twoja twarz zostanie oszpecona przez zewnętrzne objawy opryszczki. I może to trwać nawet tydzień lub przez dłuższy czas. Należy pamiętać, że świąd jest pierwszym objawem rozpoczynającej się opryszczki. Kategorycznie zabrania się dotykania palcem swędzącego miejsca — grozi to dalszym przeniesieniem infekcji do oczu, a w konsekwencji zapaleniem rogówki lub uszkodzeniem tęczówki.

Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień — domowe sposoby

Jeśli zachorujesz na opryszczkę, nie musisz pędzić do lekarza, czekać w długich kolejkach i płacić pieniędzy za dobrą wizytę. Możesz to zrobić za pomocą sprawdzonych w czasie domowych zabiegów. Medycyna ludowa radzi, aby wziąć zwykłą zapałkę, jej główkę owinąć sterylną watą i oczyścić dowolne ucho chorego. Na pierwszy rzut oka środek ten wydaje się absurdalny, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Ta technika pomoże pobrać główny składnik leczniczy opryszczki — woskowinę uszną. Taki wosk trzeba delikatnie nałożyć na swędzące miejsce, głęboko go wciskając. Jeśli miejsce zaczyna lekko szczypać, opryszczka nie pojawi się na twarzy pacjenta. Jeśli ta metoda jest nieprzyjemna dla osoby, możesz uciec się do leczenia farmakologicznego — kup w każdej aptece specjalne maści i smaruj swędzące miejsce.

Olej z dziurawca, pasta do zębów i miód

  • Olej z dziurawca jest dobry na opryszczkowe wysypki. Można go zrobić w domu. Przepis jest bardzo prosty: kwiaty dziurawca zalać oliwą z oliwek, odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie — olej jest gotowy. Teraz mona im smarować swędzące miejsce. Uważa się, że im więcej kwiatów dziurawca wykorzystujesz, tym bogatszy będzie olej.
  • Zauważono również, że rany po opryszczce można posmarować pastą do zębów lub miodem. Zabieg ten nie jest czasochłonny i kosztowny, a efekt będzie pozytywny. Wystarczy, że na ranę nałożysz niewielką ilość dowolnej pasty do zębów lub dowolnego miodu. Możliwe jest więc pozbycie się opryszczki w jeden dzień domowymi sposobami, ale tylko wtedy, gdy choroba nie jest w stopniu ciężkim i natychmiast zastosuje się leki.

Krem przeciwwirusowy i lód

Jak wyleczyć opryszczkę w jeden dzień w domu? Eksperci uważają, że jednym z najskuteczniejszych środków przeciwko opryszczce na ustach jest krem, który zawiera składniki przeciwwirusowe. Smarowanie ust tym kremem powinno odbywać się 3-4 razy dziennie, robiąc przerwę na 4 godziny. Przebieg leczenia — 5 dni. Nie wolno skubać skorupek i otwartych pęcherzy, ponieważ spowoduje to rozprzestrzenienie się wirusa na oczy i inne części twarzy. Takie zabiegi można wykonać również w domu, ale jeśli pacjent ma gorączkę, konieczna jest pomoc specjalisty. W początkowych stadiach opryszczki dobrą pomocą jest lód. Na usta należy położyć kostkę lodu, zawiniętą w serwetkę. Należy uważać, aby nie zmarznąć za bardzo i robić przerwy.

Cynk, mocna herbata, sól kuchenna

  • Roztwór cynku to kolejny sposób na opryszczkę na ustach. Przepis jest prosty — należy rozpuścić 4 gramy siarczanu cynku w zimnej, przegotowanej wodzie, a następnie zanurzyć w roztworze czystą szmatkę i trzymać ją przez 30 minut na ustach.
  • Istnieje kolejny bardzo skuteczny środek na opryszczkę. Trzeba zaparzyć mocną herbatę, trzymać w niej łyżeczkę przez 2-3 minuty, a następnie przyłożyć łyżeczkę do miejsca dotkniętego opryszczką. Zabieg ten należy powtarzać 5-7 razy dziennie (im częściej, tym lepiej).
  • Jeśli przyczyną opryszczki jest hipotermia, w tej sytuacji pomoże zwykła sól kuchenna. Należy przyłożyć szczyptę soli do chorego miejsca i trzymać przez 5 minut. Wskazane jest powtarzanie tego zabiegu jak najczęściej w ciągu dnia. Sól można też po prostu co godzinę umieszczać na języku, a następnie połykać, gdy się rozpuści.