Jak podnieść owal twarzy?

Z wiekiem w wyniku procesu starzenia się skóry dochodzi do utraty jędrności i elastyczności skóry oraz nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. To wiąże się ze zmianą rysów twarzy i zatarciem się owalu twarzy. W jaki sposób podnieść owal twarzy? Jak poprawić rysy twarzy? Wypełniacze twarzy – czy to skuteczne zabiegi?

Przyczyny opadającego owalu twarzy

W związku z naturalnym procesem starzenia się skóry dochodzi do zmian w budowie i wyglądzie skóry. Po 25 roku życia w skórze osłabiają się włókna kolagenowe, zmniejsza się ich ilość, dochodzi do ubytków tkanki tłuszczowej. Efektem tego są zaburzone rysy twarzy, nie zarysowany owal, kości policzkowe, powstanie zmarszczek, bruzd i widoczna wiotkość skóry. Główną przyczyną szybkiego starzenia skóry jest częsta ekspozycja na słońce, nieprawidłowa pielęgnacja, używki, stres oraz słabe nawodnienie skóry.

Jak podnieść owal twarzy?

Twarz, na której widoczne są już oznaki starzenia w postaci wiotkości skóry, zmarszczek, zaburzenia proporcji, zatarcia owalu twarzy i ubytków tkanki tłuszczowej wymaga odpowiednich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej aby przywrócić jędrny i zdrowy wygląd twarzy.

Warto sięgnąć po zabiegi mające na celu przebudowywać skórę, dzięki którym wytwarzane są włókna kolagenowe i elastynowe oraz pogrubia się struktura skóry. Do takich zabiegów należą: stymulatory tkankowe, HIFU (zabieg jest przeciwwskazaniem dla osób z bardzo cienką skórą i szczupłą twarzą), mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa czy nici PDO. Zabiegi te powodują poprawę jakości i elastyczności skóry i redukują nawisy skóry zaburzające owal twarzy.

W przypadku dużych ubytków tkanek, braku konturów twarzy i głębokich bruzd doskonale sprawdzają się wypełniacze twarzy. Są to zabiegi, w których wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy w celu wolumetrii twarzy – modelowania kości policzkowych, kości żuchwy, modelowania brody oraz wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, doliny łez i ubytków tkanek.

Innym skutecznym zabiegiem poprawiającym owal twarzy i redukującym ,,chomiki” są nici haczykowe – nici liftingujące. Zabieg ten ma na celu podnieść opadające tkanki i wymodelować kontur twarzy. Jest to doskonała alternatywa dla liftingu chirurgicznego.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.