Co zrobić żeby włosy nie wypadały? Skuteczne sposoby

sposoby na wypadanie włosów

Coraz więcej osób narzeka, że ich włosy są suche, połamane i nadmiernie wypadają. Co zrobić żeby włosy nie wypadały? Jaka jest przyczyna, jak zatrzymać wypadanie włosów?

Przyczyn może być kilka: wiek, genetyka, poziom hormonów, choroba, zła dieta, stres lub fryzjerstwo, które powoduje, że włosy są ciężkie. Przerzedzone włosy są dla niektórych dyskomfortem i prowadzą do kompleksów. W drogeriach dostępnych jest wiele preparatów, które mogą poprawić kondycję włosów i przyspieszyć ich wzrost. Warto jednak przyjmować suplementy na niedobory witamin, które mogą prowadzić do wypadania włosów.

Wypadanie włosów, kiedy musisz zacząć się martwić?

Wypadanie włosów jest normalną i niezbędną częścią cyklu wzrostu włosów, ale jeśli tracisz więcej niż 150 włosów dziennie, możesz doświadczyć utraty włosów.Wiele rodzajów wypadania włosów występuje, gdy rośnie więcej niż przeciętna liczba mieszków włosowych. przejście z okresu do okresu regresji. Kiedy te włosy osiągną etap zrzucania, po prostu wypadają i stają się zauważalnie drobniejsze. Jeśli cierpisz na tego typu wypadanie włosów, jest wiele powodów. U niektórych osób utrata włosów zwiększa się z powodu zmian fizycznych, takich jak poród lub szybka utrata wagi. W innych przypadkach wypadanie włosów może być spowodowane chorobą.

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Często wyeliminowanie choroby lub złego nawyku po pewnym czasie poprawia kondycję włosów. Dlatego tak ważne jest dokładne zidentyfikowanie źródła problemu przy pomocy eksperta. Gdy już znajdziemy przyczynę przerzedzania się włosów, możemy zastosować rozwiązanie, które na nas działa.

Zadbaj o odpowiednie nawyki

Zarządzanie emocjami w trudnych sytuacjach nie jest łatwe. Pomóż sobie stosując techniki relaksacyjne lub ćwicząc jogę. Pamiętaj, że Twoja kondycja fizyczna będzie widoczna w wyglądzie Twoich włosów. Wiele nieprzyjemnych dolegliwości może szybko dotknąć Cię, jeśli czujesz się wyczerpany i przygnębiony. Dlatego znajdź czas na aktywność fizyczną i regenerację po wysiłku. Co najważniejsze, staraj się wystarczająco dużo spać. Wykonuj regularne zabiegi higieniczne i dostosuj się do charakteru swojej skóry. Jeśli masz przetłuszczające się włosy, często je myj. Do zabiegu wybierz łagodny szampon z naturalnymi składnikami. Nie nadużywaj maseczek i odżywek, które mogą obciążać strukturę włosów. Umyj włosy letnią lub letnią wodą. Ogranicz prostownice i lokówki i zawsze pamiętaj o używaniu odzieży ochronnej, gdy jej potrzebujesz.

Skonsultuj się ze specjalistą

Jeśli wypadanie włosów staje się problemem, najlepszym pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z lekarzem, który postawi wstępną diagnozę i zleci podstawowe badania. Jeśli przyczyną pogarszania się fryzury jest brak równowagi hormonalnej, potrzebny jest endokrynolog. Lekarze mogą również powierzyć nas dermatologowi, który wykona dodatkowe badania, takie jak trichoskopia, mapowanie włosów, czy wykona wycinki skóry głowy do bardziej dogłębnej analizy.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

  • W walce z wypadaniem włosów warto skorzystać z domowych metod stosowanych przez nasze babcie. Ubitą mieszankę jajeczną możesz nałożyć na mokre włosy lub przygotować żelową maskę z siemienia lnianego. Świetne efekty przyniesie również masaż skóry głowy olejem rycynowym, który oprócz witaminy E zawiera również kwasy tłuszczowe stymulujące wzrost włosów.
  • Masaż głowy delikatnie pobudza skórę. Jeśli jest wykonywana konsekwentnie, ta procedura może pomóc osobom z wypadaniem lub przerzedzaniem włosów. Istnieją również produkty do masażu skóry głowy. Produkty te są podobne do szczotek do włosów i używane przez około 5 minut dziennie stymulują mieszki włosowe na skórze głowy.

Dieta na wypadanie włosów

Oprócz przerzedzania włosów może również zwiększać łamliwość włosów ze względu na brak niektórych witamin w naszym organizmie. Ponadto nie tylko sama głowa może je zredukować, ale w ten sam sposób można wpływać na rzęsy i brwi. Witamina A stymuluje wzrost mieszków włosowych. W przypadku ich braku włosy mogą stać się suche, łamliwe i rozdwajające się. Mogą również wystąpić zmiany w skórze głowy, tzw. skóra ropuchy lub hiperkeratoza, która objawia się zgrubieniem powierzchni skóry głowy i modzelami. Witamina C odgrywa bardzo ważną rolę w syntezie kolagenu. Ponadto poprawia krążenie skóry głowy, a jako silny antyoksydant zapobiega niszczącemu działaniu wolnych rodników, powstających w wyniku stresu i zanieczyszczenia środowiska. Niedobór witaminy C nie powoduje natychmiastowego wypadania włosów, ale może pogorszyć pracę mieszków włosowych, które tworzą keratynę, niezwykle ważny składnik włosa.

Teraz już wiesz, co zrobić, gdy wypadną Ci włosy. Domowe środki zaradcze to świetny pomysł na poprawę ich kondycji w łatwy sposób. Jednocześnie dbają o kondycję Twoich paznokci i skóry. Jeśli stracisz dużo włosów, udaj się do lekarza i przetestuj. Mogą być oznaką choroby lub poważnego niedoboru witamin, dlatego warto skonsultować się z ekspertem w tej sprawie.