Jak dbać o skórę głowy – to trzeba wiedzieć

Nie tylko o włosy trzeba dbać. Istotne znaczenie ma też ochrona skóry głowy. Dziś podpowiemy Wam, jak powinna wyglądać jej prawidłowa pielęgnacja i na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, gdyż dzięki właściwiej pielęgnacji skóry głowy także Wasze włosy będą lepiej się prezentować.

Łagodząca maseczka na skórę głowy

Zaczniemy od przepisu na łagodzącą maseczkę na skórę głowy. Co istotne można ją wykonać w domu i to bardzo szybko. Bazą jest jogurt naturalny. Potrzebujemy mały kubeczek. Przekładamy go do miski, następnie dodajemy dwie łyżki soku z cytryny i dwie łyżki soku z aloesu. Całość mieszamy, a na koniec wbijamy jedno jajko. Ponownie wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na skórę głowy, ale też na włosy. Maseczkę po około 30 minutach zmywamy ciepłą, ale nie bardzo ciepłą wodą i myjemy włosy szamponem. Warto też spróbować aloesu, który nie tylko nawilża, ale i łagodzi podrażnienia. Do miseczki wyciśnijcie 3 cm świeżego żelu aloesowego, następnie dodajcie do niego łyżkę ciepłej wody. Składniki mieszamy. Taką maskę nakładamy na cały skalp na około godzinę. Po tym czasie spłukujemy i myjemy włosy delikatnym szamponem. Na uwagę zasługują też wcierki z dodatkiem aloesu i mięty. Na początek zaparzamy miętę. Łyżkę suszu zalewamy 100 ml wrzątku. Czekamy aż napar się zaparzy. Następnie dodajemy do niego łyżkę soku z cytryny i łyżkę żelu aloesowego. Po wymieszaniu taką wcierkę nakładamy na skórę głowy, którą następnie masujemy. Po godzinie zmywamy wcierkę i ponownie myjemy włosy. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie zawsze nakładajcie wcierki na oczyszczona skórę głowy, czyli zaraz po myciu. Dzięki temu uzyskacie jeszcze lepszy efekt.

Kosmetyki do skóry głowy z nacynamidem – dlaczego warto je stosować?

Oczywiście warto, a wręcz trzeba stosować kosmetyki do skóry głowy z niacynamidem. Doskonale oczyszczają one skórę głowy, ale na tym zalety się nie kończą. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że niacynamid wykazuje silne działanie antybakteryjne, ale też szybko łagodzi podrażnienia. Do tego reguluje wydzielanie sebum. Już po krótkim czasie stosowania zauważycie różnicę. Włosy staną się miękkie, a skóra głowa dobrze nawilżona, ale też nie przetłuszczona. Na uwagę zasługuje również glinka, która reguluje poziom wydzielania sebum, a przy tym odkaża i detoksykuje skórę głowy. W efekcie skalp jest nawilżony, zaś włosy dłużej utrzymują świeżość. Jeżeli skóra Waszej głowy jest bardzo podrażniona, to zawsze możecie smarować ją żelem z aloesu czy też za pomocą płatków kosmetycznych nasączonych w rumianku.

O czym jeszcze pamiętać?

Skóra głowy jest delikatna, a do tego jest podatna na zmienne warunki atmosferyczne czy działanie podrażniających środków do stylizacji, ale też prostownicy czy suszarki. W miarę możliwości powinnyście zrezygnować ze stylizacji na ciepło. Zawsze też sięgajcie po kosmetyk termoochronne, które chronią przed wysoką temperaturą. W bardzo upalne dni noście nakrycia głowy, ale nie oznacza to wcale, że można zrezygnować z nawilżania włosów. Trzeba jeszcze mocno nawilżać końcówki. Najlepiej stosować gęste olejki, choćby kokosowy. Bardzo dobrze sprawdzi się jeszcze masło shea. Jeżeli chcecie, by Wasze włosy były wygładzone, to stosujcie płyn lamelarny, który dodatkowo świetnie nabłyszcza włosy. Możecie też użyć jedwabiu.

/ Artykuł sponsorowany