Jak i czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Kiedy farbujemy włosy, chcemy, aby kolor trwał jak najdłużej. Często używamy kosmetyków takich jak szampon do włosów farbowanych czy maska do włosów farbowanych, aby przedłużyć trwałość nowego koloru. Jednak nierzadko zdarza się, że przez przypadek farba znajdzie się również na skórze, jak więc i czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

W tym artykule podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić. Zafarbowana skóra na czole i szyi musiała przynajmniej raz przytrafić się każdemu, kto farbował sobie włosy samemu w domu. Mimo używania rękawiczek, często przytrafia nam się pobrudzić dłonie. Czym zatem należy zmyć farbę do włosów z rąk i twarzy, aby skóra nie była podrażniona lub zaczerwieniona? Istnieją na to różne sposoby. Czasami metoda działająca na jedną farbę niestety nie będzie działać na inną. Szampony koloryzujące jednak są znacznie prostsze w zmywaniu ze skóry niż ciemne kolory czy rozjaśniacze do włosów.

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Chcąc pozbyć się farby ze skóry, na pewno należy zacząć od sposobów delikatnych, aby nie podrażniać skóry.

Najłatwiej zmyć farbę ze skóry przed wyschnięciem. Wystarczy do tego woda z mydłem. Schody zaczynają się, gdy farba wyschnie. Pierwszym rozwiązaniem może być oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek. Barwnik jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego powinien zejść ze skóry w kontakcie z olejem. Można również użyć kosmetyków do demakijażu, np. mleczko, tonik lub dwuetapowy krem pomagają usunąć farbę ze skóry. Innym sprytnym sposobem jest użycie wilgotnych chusteczek dla niemowląt – nie podrażniają skóry, ponieważ są delikatne i mogą pomóc w usuwaniu brudu z farby.

Co najlepiej pomaga na usunięcie farby ze skóry?

Jeśli zastanawiałaś się, jak usunąć ze skóry kolorowy szampon, powyższe pomysły na pewno pomogą. A co jeśli użyjemy mocnego koloru, który nie zmywa się tak łatwo? Jak czyścić skórę po farbowaniu włosów, jeśli powyższe domowe sposoby zawiodą?

Zdarza się, że kolor jest bardzo wytrzymały i mycie olejem lub kosmetykami nie daje pożądanego efektu. Jak więc pozbyć się farby do włosów ze skóry, jeśli mydło i olejek to za mało? Na pewno sprawdzi się użycie alkoholu, najlepiej czystego alkoholu salicylowego. Ale nie pocieraj zbyt mocno skóry, ponieważ może to ją podrażnić. Pamiętaj też, że alkohol szybko wnika w skórę i na długo pozostawia swój charakterystyczny zapach. Może również wysuszać skórę, więc nawilż ją później. Jeśli nie masz w domu alkoholu, możesz spróbować zmywacza do paznokci, ale podobnie jak z alkoholem, uważaj z nim, ponieważ zmywacz również wysusza i podrażnia skórę. Lakier do włosów może być pomocny w usuwaniu farby do włosów. Lakier do włosów usuwa plamy z tuszu do rzęs, eyelinera czy szminki, dzięki czemu może być również skuteczny w przypadku przebarwień.

Jeśli pielęgnacja domowa zawodzi lub nie chcesz ryzykować podrażnień, powinieneś kupić specjalne chusteczki przeznaczone do usuwania śladów farby do włosów ze skóry. Znajdziesz je w różnych sklepach od kilku popularnych marek.

Jak zmyć z rąk farbę do włosów?

Dłonie to ta część ciała, która najbardziej brudzi się podczas farbowania. Jak usunąć resztki farby do włosów z rąk? Zanurz ręce w wodzie z mydłem i spróbuj rozpuścić farbę olejem. Jeśli to nie pomoże, a nadal nie wiesz, jak oczyścić skórę z farby do włosów, może pomóc również sok z cytryny z wybielaczem. Spróbuj również złuszczać dłonie, ale nie pocieraj ich zbyt mocno, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Jeśli te metody nie działają, możesz również wypróbować niektóre z przedstawionych wcześniej metod. Pamiętaj też, że najłatwiej jest zapobiegać. Załóż rękawiczki przed farbowaniem i być może nie będziesz musiał szukać sposobów na zmywanie farby do włosów z rąk.

Czym zmyć farbę do włosów z twarzy?

Skóra twarzy jest inna, bardziej wrażliwa niż reszty ciała. Chociaż zmywanie farby alkoholem salicylowym nie powinno wyrządzić większych szkód, to stosowanie tego samego produktu na twarzy może spowodować poważne podrażnienia i naruszenie bariery hydrolipidowej skóry. Jak więc zmyć farbę do włosów z twarzy, żeby jej nie podrażnić?

Zmywanie farb do włosów z twarzy może być dość trudne, ale istnieje kilka metod, które mogą Ci w tym pomóc. Czym więc zmyć farbę do włosów z czoła? Jeśli właśnie pomalowałaś farbą włosy i nadal nie wyschła prawidłowo – jesteś zbawiona! Spróbuj umyć zabrudzone obszary twarzy ciepłą wodą i rozcieńczonym mydłem. Powinno łatwo zejść. Ale jak zmyć farbę do włosów z twarzy po wyschnięciu farby? Jeśli plamy po farbowaniu włosów na skórze już wyschły, nałóż olej lub oliwę z oliwek na szmatkę lub palce, delikatnie wetrzyj w zabrudzone miejsca i pozwól, aby zadziałała. Smar potrzebuje trochę czasu, aby rozpuścić brud. Umyj twarz po kilku minutach. Inną metodą, którą możesz wypróbować, jest sok z cytryny. Wybiela on skórę i zmywa z niej barwniki.

Podsumowując, kiedy szukamy sposobów na usuwanie farb do włosów ze skóry i jak oczyścić skórę po farbowaniu włosów, znajdziemy różne wskazówki. Używaj ich jednak ostrożnie, a w razie wątpliwości lepiej w ogóle ich nie stosować. Stawiajmy na delikatne, sprawdzone metody, które przy odrobinie cierpliwości oczyszczają skórę z plam po farbowaniu włosów.