Jak szybko przytyć domowym sposobem – skuteczne metody

fast foody

Większość z nas ma problemy z nadwagą i szuka sposobów na to, jak pozbyć się zbędnych kilogramów. Są jednak takie osoby, które chciałyby nieco zwiększyć swoją wagę. O tym, jak schudnąć doskonale wiedzą osoby, które chcą się pozbyć otyłości. W takim przypadku należy oczywiście zastosować zdrowe odżywianie i unikać wszelkich przetworzonych produktów. Problem pojawia się, kiedy chcemy zwiększyć swoją masę ciała. Mogłoby się wydawać, że w takim przypadku powinniśmy jeść jak najwięcej i nie zwracać uwagi na rodzaj pokarmu. Niektórzy nawet decydują się na to i codziennie zajadają się fast foodami. Niestety w ten sposób można sobie wyłącznie zaszkodzić i utracić zdrowie. Jakie są więc skuteczne domowe sposoby na to, aby szybko przytyć?

Jakie są sposoby na przytycie w domu?

Z reguły najczęściej walczymy z dodatkowymi kilogramami, ponieważ otyłość stanowi dla nas nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Jednak nie wszyscy muszą się odchudzać, a wręcz przeciwnie, niektórzy z nas potrzebują po prostu przybrać na wadze, gdy wyglądają zbyt chudo albo nie mogą zbudować masy mięśniowej.

Odżywianie się jedzeniem typu pizza, hamburgery czy hot dogi albo słodycze to pierwszy krok do nadwagi, ale również wielu chorób. Podobnie z piciem słodkich napojów gazowanych, które skutecznie przeszkadzają w zrzuceniu wagi. Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy tym, co jemy, dlatego z pożywienia musimy dostarczać sobie przede wszystkim jak najwięcej składników odżywczych, które są podstawą dla organizmu do budowy nowych komórek.

Osoby, które będą jeść dużo, ale byle co, z myślą o tym, że w ten sposób uda im się pozyskać dodatkowe kilogramy, niestety zaszkodzą wyłącznie swojemu zdrowiu. Spowodowane jest to głównie tym, że takie puste kalorie nie pozwalają organizmowi właściwie funkcjonować, a nawet utrudniają to, co może powodować występowanie różnego rodzaju chorób związanych z otyłością czy nawet cukrzycą.

Pierwszy sposób – jak szybko przytyć w domu

Nasz organizm potrzebuje stałego dopływu świeżej energii, gdyż jest to pewnego rodzaju silnik, który każdego dnia pracuje na maksymalnych obrotach. Przede wszystkim od rana do wieczora pracują nasze mięśnie, ale również krąży krew, bije serce i pracuje nasz mózg, który również musi być odpowiednio odżywiany.

Warto więc postawić na to, aby jeść regularne posiłki co kilka godzin. Najczęściej będziemy odczuwać głód po około trzech czterech godzinach od poprzedniego posiłku. Jeżeli pominiemy chociaż jeden z nich, to nie dostarczymy sobie odpowiedniego paliwa dla organizmu. Będzie więc on czerpał energię z naszej masy mięśniowej, co spowoduje utratę wagi. Dlatego najlepszym sposobem na ochronę organizmu przed utratą wagi jest systematyczne spożywanie zdrowych posiłków, które zapewniają odpowiednią ilość tłuszczy, węglowodanów i białka.

Drugi sposób szybkiego tycia w domu

Należy przygotować sobie jedzenie, w którym znajdą się przynajmniej trzy grupy żywnościowe. Co to oznacza w praktyce? Zamiast zjadać wyłącznie banana, warto przygotować sobie na przykład tosty z masłem migdałowym i do tego plastry banana.

Ponadto dobrze jest dodać do takiego posiłku szklankę mleka np. sojowego. Tego typu zróżnicowane posiłki dostarczą naszemu organizmowi znacznie więcej składników odżywczych do funkcjonowania w ciągu dnia. Pozwoli to utrzymać stałą wagę, a nawet zwiększyć ją.

Trzeci sposób na szybkie przybranie wagi w domu

Skutecznym sposobem na zwiększenie kaloryczności posiłków bez konieczności pochłaniania ogromnych ilości pokarmów czy typowo śmieciowego jedzenia, jest wybór takich składników, które mają w sobie duże ilości węglowodanów, tłuszcze i białka. Możemy tutaj wymienić, chociażby suszone owoce.

Owoc po wysuszeniu kurczy się o około 75%, dlatego nawet cały kubek winogron po wysuszeniu zamieni się w ćwierć filiżanki małych rodzynek. Zanim jednak zdecydujemy się sięgnąć po takie pokarmy, powinniśmy upewnić się, że są one bez dodatku konserwantów czy cukru.

Czwarty sposób na domowe tycie to koktajle

Kiedy nie mamy ochoty na to, aby zajadać się to możemy stworzyć sobie odżywczy koktajl. Powinniśmy przede wszystkim pić dużo wody, ale unikać wszelkiego rodzaju słodzonych i gazowanych napojów, które dostarczają dla naszego organizmu niezdrowe cukry i konserwanty.

Powinniśmy postawić na 100% soki owocowe, które produkowane są z ekologicznych owoców. Możemy również przyjmować przetwory mleczne i na ich podstawie tworzyć różnego rodzaju koktajle, do których dodamy białko w proszku, masło orzechowe, kiełki pszenicy czy różnego rodzaju owoce.

Piąty i ostatni sposób domowego przybierania na wadze

Jeżeli chcemy zdrowo przybrać na wadze domowym sposobem, to możemy zdecydować się na przekąski tuż przed samym snem. W ten sposób wszelkie składniki odżywcze będą magazynować się w naszym organizmie podczas snu.

To właśnie w trakcie spania zachodzi w naszym ciele bardzo wiele istotnych procesów, a przede wszystkim organizm się regeneruje po całym dniu. W nocy właśnie, kiedy śpimy następuje budowa masy mięśniowej oraz tkanki tłuszczowej. Należy przy tym pamiętać, aby unikać tłustych potraw, które będą powodować problemy z zasypaniem i niepotrzebnie obciąża wątrobę.