Na czym polega oczyszczanie twarzy?

Prawidłowe, regularnie wykonywane oczyszczanie skóry jest kluczowe dla jej atrakcyjnego, zdrowego wyglądu. Domowe metody nie zawsze okazują się wystarczające, dlatego warto robić jeszcze profesjonalne zabiegi, które nie tylko upiększają, ale też pozwalają zwalczyć trądzik i inne problemy skórne.

Mikrodermabrazja

Do najchętniej wybieranych zabiegów zalicza się mikrodermabrazja. Pomaga ona złuszczyć martwy naskórek, po czym na twarz nakładane są składniki odżywcze, dzięki którym cera staje się lepiej nawilżona, wygładzona i odmłodzona. Mikrodermabrazja usuwa wszelkie zanieczyszczenia cery oraz zaskórniki, zwęża pory, redukuje przebarwienia oraz niezdrowy, ziemisty odcień.

Zabieg przeprowadzany w Beauty Address jest w pełni bezpieczny – złuszczanie kolejnych warstw naskórka jest na każdym etapie dokładnie kontrolowane, a do zabiegu wykorzystywana jest higieniczna głowica z kryształkami diamentu.

Peeling kawitacyjny

W peelingu kawitacyjnym oczyszczenie cery jest możliwe za sprawą fal ultradźwiękowych. W trakcie zabiegu na powierzchni skóry powstają mikroskopijne pęcherzyki z wody, które pod wpływem ultradźwięków pękają, usuwając przy okazji martwe komórki naskórka. Bardzo dobrze oczyszcza to cerę, a nałożone podczas zabiegu składniki aktywne dużo lepiej się wchłaniają, inicjując procesy regeneracyjne skóry. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i można go przeprowadzać na cerze trądzikowej.

Peeling chemiczny

Podczas peelingu chemicznego również dochodzi do intensywnego złuszczania martwego naskórka, ale w tym przypadku nie używa się żadnych głowic, tylko nakłada na twarz odpowiednio stężone kwasy. Peeling chemiczny idealnie oczyszcza twarz, prócz tego jest w stanie zredukować przebarwienia, a nawet wygładzić mniejsze zmarszczki. Działa rewitalizująco na cerę i spowalnia starzenie się skóry. Najlepiej, gdy peeling chemiczny wykonuje się w seriach po kilka zabiegów, ale zawsze powinno się to robić w gabinecie pod nadzorem specjalisty.