Czapki z daszkiem – niebanalne i uniwersalne

Czapka z daszkiem to popularny dodatek, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Pozwala na podkreślenie własnego stylu, a poza tym zapewnia ochronę przed słońcem. Wyjaśniamy, czym warto się kierować podczas wybierania czapek z daszkiem.

Kolorowe czapki z daszkiem dla odważnych

Czapka z daszkiem to niewielki dodatek o bardzo dużych możliwościach. Istnieje wiele modeli tych popularnych nakryć głowy, ale coraz więcej osób decyduje się na nieco mniej standardowe rozwiązania. Szukają alternatyw dla czapek znanych producentów i stawiają na nieszablonowe produkty tworzone w naszym kraju. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się modele w nieco mniej standardowych barwach, na przykład pomarańczowe lub żółte. Warto, aby takie nakrycie głowy było ozdobione ciekawym wzorem. Mogą to być ulubione zwierzęta czy też rośliny. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Sprawdza się też wśród dorosłych, którzy posiadają indywidualne preferencje co do ubioru. Kolorowe czapki z daszkiem ze wzorami dają możliwość wyrażania swoich zainteresowań oraz podkreślania charakteru. Pozwalają wyróżnić się z tłumu.

Czapki z daszkiem – jak dobrać materiał?

Wybór dobrej czapki wymaga spojrzenia na więcej aspektów niż same walory estetyczne. Najważniejszy z nich to kwestia materiału, z którego wykonano daną czapkę. Dużą popularnością cieszą modele tworzone z bawełny organicznej. Takie nakrycia głowy są niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu, a poza tym nie stwarzają zagrożenia dla skóry. Z tego względu mogą być noszone nawet przez alergików. Cechują się świetnymi parametrami, dzięki czemu zdają egzamin w czasie letnich upałów. Inne trafne rozwiązanie to stawianie na czapki z daszkiem stworzone z bawełny z domieszką poliamidu. Takie połączenie gwarantuje zachowanie wysokich właściwości higroskopijnych, a przy tym zapewnia nieco wyższą rozciągliwość niż w przypadku samej bawełny. Ponadto, poliamid zapewnia lepszą odporność na tarcie i podobnie jak bawełna może być poddawany recyklingowi.

Kabak – czapki z daszkiem dla każdego

Kabak to polska marka, która zajmuje się tworzeniem kolorowych dodatków, w tym czapek. Ich produkty sprawdzają się w wielu sytuacjach, na przykład podczas spaceru z psem, treningów lub w czasie wędrowania po górach. Czapki z daszkiem tego producenta występują w wielu kolorach i mogą posiadać różne wzory, a poza tym wyróżniają się takimi cechami jak:

  • uniwersalność – czapki typu one-size, wyposażone są w regulowaną patkę z zapięciem, dzięki czemu dopasują się do każdego kształtu głowy,
  • wysoka oddychalność – ochrona przed słońcem oraz odpowiednia wentylacja,
  • trwałość – kolory odporne na działanie promieni słonecznych.

Czapka z daszkiem to praktyczny dodatek, który sprawdza się przez większość roku. Warto stawiać na kolorowe modele ze wzorami, które stanowią interesujący dodatek dla preferowanego stylu ubioru. Podczas wyboru czapki z daszkiem należy pamiętać, że powinny być one wykonane z materiałów zapewniających wysoką oddychalność, co niewątpliwie przekłada się na komfort ich noszenia.