Kulki gejszy – gadżet, który pomoże w dolegliwościach po ciąży (i nie tylko)

Mięśnie kegla to grupa mięśni zlokalizowana w okolicach dna miednicy. Ich sprawność w dużej mierze wpływa na jakość życia seksualnego, a także działanie układu moczowego. Warto więc o nią zadbać. Jak to zrobić? Jakie metody ćwiczeń mięśni kegla dają najlepsze rezultaty? Na te i inne pytania związane z tym zagadnieniem odpowiadamy w nowym artykule. 

Trening mięśni kegla nie musi zakładać zastosowania żadnych akcesoriów. Warto jednak pamiętać, że użycie odpowiednio dostosowanych gadżetów znacznie podnosi ich skuteczność i pomaga kompleksowo zadbać o tę partię mięśni. Jednym z najczęściej wybieranych są kulki gejszy wykonane z silikonu. W kolejnych akapitach wyjaśniamy, jak działają kulki silikonowe i jak prawidłowo ich używać. Podpowiadamy również, na co zwrócić uwagę przed zakupem kulek gejszy do ćwiczeń mięśni dna miednicy.

Mięśnie kegla – jaką funkcję pełnią dla naszego zdrowia? Co dają kulki kegla?

Kulki gejszy, znane również jako kulki waginalne lub kulki miłości, służą do ćwiczenia mięśni Kegla (inaczej mięśni dna miednicy). Składają się z dwóch niewielkich kul połączonych sznureczkiem, z mniejszymi kulkami w ich wnętrzu, które poruszając się, powodują delikatne wibracje. Poza klasycznymi, „analogowymi” wariantami, na rynku znajdziemy również kulki wibrujące z własnym, elektrycznym napędem. Podczas chodzenia, ruchy kulek powodują mimowolne skurcze mięśni gładkich w obrębie pochwy i mięśni Kegla. To z kolei prowadzi do poprawy kondycji tych mięśni i zwiększenia elastyczności pochwy.
Nowoczesne kulki gejszy wykonane są z wysokiej jakości silikonu medycznego. To daje pewność co do bezpieczeństwa ich stosowania i skutecznie eliminuje ryzyko wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznych. Warto pamiętać, że silikon medyczny jest dość reaktywnym materiałem. Chcąc zadbać o trwałość kulek waginalnych, należy więc pamiętać o stosowaniu lubrykantów na bazie wody. Inne preparaty mogą bowiem prowadzić do ich uszkodzenia.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy z kulkami gejszy. Jakie korzyści daje?

Korzyści płynące z używania kulek gejszy są widoczne na wielu polach. Regularne stosowanie kul gejszy prowadzi do wzmocnienia mięśni Kegla. To z kolei przekłada się na poprawę kontroli pęcherza moczowego i skutecznie zapobiega problemom takim jak nietrzymanie moczu. Używanie kulek analnych jest też skutecznym sposobem na wzmocnienie doznań seksualnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet po porodzie, często zmagających się z problemem osłabienia mięśni dna miednicy. Sprawność mięśni kegla spada również z wiekiem. dlatego warto stosować kulki progresywne, które znacznie redukują ryzyko pojawienia się podobnych problemów.

Kulki gejszy biofeedback. Ćwicz mięśnie pochwy stosując kulki waginalne

Na rynku dostępne są różne rodzaje kulek gejszy umożliwiających wydajne ćwiczenia mięśni kegla. Najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi modelami dotyczą ich rozmiaru oraz wagi. W przypadku początkujących użytkowniczek zaleca się, by sięgać po najmniejsze i najlżejsze kulki. Kiedy poczujemy, że utrzymanie ich w pochwie jest już naprawdę łatwe, można przejść do większych kulek. Warto wybierać progresywne kulki waginalne. Pod tym określeniem kryją się zestawy składające się z kilku kulek o różnych rozmiarach. Dzięki temu kobieta może wybrać odpowiedni rozmiar bez konieczności dokupywania nowych kulek.
Specyficznym typem kulek są kulki gejszy biofeedback. Cechują się rozmiarem nieco mniejszym od klasycznych wariantów, a także specyficzną budową. Ich wnętrzu znajduje nie jedna duża kulka, a mniejsze kuleczki w większej ilości. Takie rozwiązanie sprawia, że ich drgania skuteczniej pobudzają skurcze mięśni pochwy. Poza tym dostępne są również kilki wibrujące, które skierowane są przede wszystkim do kobiet szukających sposobu na urozmaicenie życia erotycznego.

Kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla. Jak poprawnie aplikować kulki gejszy?

Aby używać kul gejszy, należy umieścić je w pochwie podobnie jak tampon. Jedna z kul powinna przylegać do szyjki macicy, a druga powinna być przytrzymywana przez mięśnie pochwy. Głębokość wprowadzania kul do pochwy jest kwestią indywidualną. Użytkowniczka kulek powinna po prostu zadbać o to, by korzystając z nich czuć się wygodnie. Kulek gejszy można używać podczas codziennych czynności lub podczas aktywności fizycznej, takiej jak chodzenie, spacerowanie czy bieganie. Kulki mogą stanowić urozmaicenie i wzmocnienie doznań podczas różnych aktywności seksualnych – np. masturbacji i zabaw z partnerem lub partnerką.

Trenuj mięśnie dna miednicy. Najważniejsze zasady treningu mięśni dna miednicy

Progresywne kulki gejszy mogą być ważnym wsparciem dla kobiet chcących zadbać o zdrowie układu moczowego i rozrodczego. Używając ich do treningu mięśni kegla, możemy znacznie poprawić sprawność mięśni dna miednicy, co przełoży się na redukcję problemów z nietrzymaniem moczu oraz poprawi jakość życia seksualnego. Argumentem przemawiającym za zastosowaniem kulek jest też szeroki wybór różnych wariantów i rozmiarów, a także przystępne ceny tych akcesoriów.